Narodowe Święto Niepodległości w Muzeum

W tym roku 11 listopada zdominowały w Muzeum dwa wydarzenia: spotkanie na Starym Cmentarzu Jenieckim w Łambinowicach oraz prezentacja naszej wystawy czasowej „W obcych mundurach. Polacy-jeńcy I wojny światowej” w jednej ze szkół.

Podczas tradycyjnej już wizyty w łambinowickiej nekropolii konsul honorowy Serbii Ranko Tomović pojawił się w asyście zaprzyjaźnionej z nim i od lat mieszkającej w Polsce pary rodaków, by wspólnie pochylić się w zadumie nad mogiłami około sześciu tysięcy żołnierzy państw ententy. Goście złożyli wieniec przed Pomnikiem Jeńców Serbskich, a także spotkali się z zastępcą dyrektor Muzeum dr Renatą Kobylarz-Bułą oraz przedstawicielami lokalnej społeczności.

Kolejny akcent związany z Narodowym Świętem Niepodległości to obecność naszej wystawy „W obcych mundurach. Polacy-jeńcy I wojny światowej” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Oleśnicy. Ekspozycję zaprezentował 10 listopada podczas kuratorskiego oprowadzania nasz kolega dr Michał Jakubik. Będzie tam dostępna do 17 listopada.

 

Doktor Renata...
Kwiaty i znicze...
Doktor Michał...
Doktor Michał...
Wystawa "W obcych...
wstecz