Międzynarodowe szkolenie „More than just one truth?...”

Dziś zakończyło się pięciodniowe szkolenie pt. International Youth Workers Training More than just one truth? Tools and perspectives for historical and political education”. Spotkanie zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym Krzyżowa skierowane było do osób pracujących z młodzieżą oraz nauczycieli i edukatorów działających na polu edukacji historycznej i politycznej. Nasze Muzeum reprezentował Dominik Hadas z Działu Edukacji i Wystaw.

Szkolenie miało charakter interaktywnej wymiany nowych perspektyw oraz innowacyjnych narzędzi i metod edukacji młodzieży. Celem projektu było zapewnienie uczestnikom szerokiego zestawu metod i pomysłów, które można wykorzystać w nauczaniu (tradycyjnym, hybrydowym i cyfrowym) tolerancji i zrozumienia wśród młodych ludzi oraz przeciwdziałanie takim zjawiskom, jak: nacjonalizm, rasizm, mowa nienawiści i jednostronne poglądy na przeszłość.

W październiku br. odbędzie się druga odsłona szkolenia, tym razem w Trebnitz (Niemcy), a trzecia jego część zaplanowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina).

Organizatorami przedsięwzięcia są: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Institut für Auslandsbeziehungen (ifa) e.V. Fundacja Krzyżowa na rzecz Porozumienia w Europie, Centrum Edukacji i Wymiany Zamku Trebnitz oraz Muzeum Historii Bośni i Hercegowiny.

wstecz