Łambinowickie Spotkanie Muzealne o nietoperzach

To już ostatnia w 2022 r. odsłona „Łambinowickich Spotkań Muzealnych”. Środowy wieczór, 7 grudnia, poświęcony będzie niewielkim mieszkańcom lasów w naszym miejscu pamięci – nietoperzom.

Spotkanie poprowadzi dr Grzegorz Hebda, pracownik Instytutu Biologii Uniwersytetu Opolskiego, specjalista w badaniach nad nietoperzami oraz insektami, autor ponad 80 publikacji naukowych i artykułów, osoba bardzo zaangażowana w ochronę przyrody województwa opolskiego.

Uczestnicy spotkania usłyszą wiele ciekawostek na temat cieszących się (niesłusznie!) złą sławą ssaków, które w wyniku zmian ich naturalnego środowiska, występują coraz rzadziej i są niezwykle trudne do zaobserwowania. Dlatego właśnie tak duże znaczenie miał projekt „Hiber-akcja. Adaptacja zbiornika na wodę na terenie byłego poligonu w Łambinowicach na zimowisko nietoperzy z Borów Niemodlińskich”. Realizację pomysłu wsparli archeolodzy z naszego zespołu projektowego „Nauka dla Społeczeństwa, społeczeństwo dla nauki w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach”.

Na spotkanie pt. Nocni łowcy. Nietoperze i ich zimowisko na terenie dawnego poligonu Lamsdorf zapraszają prezes Stowarzyszenia Przyjaciół CMJW dr Iwona Konopnicka oraz dyrektor Muzeum dr Violetta Rezler-Wasielewska. Początek o godz. 17.00 w Muzeum w Łambinowicach.

Zachęcamy do udziału!

 

Pliki do pobrania

wstecz