Okruchy z przeszłości – jedenasty odcinek filmowej serii Muzeum

Kolejna, listopadowa, odsłona serii „…ale to już inna historia 2” jest poświęcona interesującej i dotychczas jeszcze w niej nie prezentowanej grupie muzealiów CMJW, mianowicie przedmiotom znajdowanym na terenach poobozowych. Jedenasty odcinek dotyczy artefaktów odnalezionych w pozostałościach Stalagu 318/VIII F (344) Lamsdorf.

O sprawnej systematyce, logistyce i współpracy ze stowarzyszeniami eksploracyjnymi – kluczowych elementach, które wpłynęły na możliwie dokładne przeszukanie terenu poobozowego, poprzedzającymi roboty budowlano-konserwatorskie, mówi w filmie eksplorator, kierownik prac poszukiwawczych, Mariusz „Cuba” Kubacki. Natomiast o tym co odnaleziono i co tworzy dzisiaj ten blisko 1,5 tys. zbiór muzealiów, opowiada Elżbieta Góra, kierownik Działu Zbiorów i Konserwacji, zarazem koordynator prac badawczych. Przede wszystkim jednak film prezentuje biografię jednego z odnalezionych przedmiotów – menażki i jej właściciela Szaliko Babajewa z Gruzji, a tym samym ciekawą pracę muzealników.

Zapraszamy na film!

Kolejny i ostatni odcinek serii „…ale to już inna historia 2” zostanie wyemitowany w przyszłym miesiącu – 26 grudnia br.

 

 

wstecz