Ferie zimowe z Muzeum

Co roku, Muzeum przygotowuje interesującą ofertę edukacyjną, przeznaczoną głównie dla dzieci i młodzieży uczestniczących w koloniach, półkoloniach czy zimowiskach w czasie ferii. Nasza propozycja jest także adresowana do osób indywidualnych i rodzin, tych małych i dużych, w których najmłodsi mają międzysemestralną przerwę w szkołach.

Z oferty można korzystać zarówno w Opolu (ul. Minorytów 3), jak i w Łambinowicach (ul. Muzealna 4). W obu siedzibach goście zwiedzą wystawy stałe (w Opolu również czasową Z głową bez karabinu – powojenne dokonania żołnierzy AK) i obejrzą film animowany Co by było, gdyby zwierzęta mówiły? Miś Wojtek. Ważną częścią oferty są oczywiście lekcje muzealne (również online, które są bezpłatne): Skrzydła, łapy i pazury, czyli o zwierzęcych towarzyszach broni i Wolność i marzenia – czy naprawdę ją „kocham i rozumiem?”, a także warsztaty historyczno-plastyczne Podróżujemy z misiem Wojtkiem.

Zachęcamy także do akcji fotograficznej „Subiektywnie o Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach”, w ramach której, na Facebooku będziemy publikować zdjęcia miejsca pamięci, wykonane przez zwiedzających, podczas tegorocznych ferii zimowych.

Szczegółowych informacji udziela Dział Edukacji i Wystaw, który prowadzi rejestrację na zajęcia: telefonicznie – 77 434 34 75 oraz e-mailowo – .

Opis oferty, wraz z cennikiem, znajduje się w załączeniu.

 

Pliki do pobrania

wstecz