Ferie zimowe w Muzeum

W styczniowo-lutowym czasie w szkołach w całej Polsce przypadają w różnych terminach dwutygodniowe ferie. Nie zawsze łatwe do atrakcyjnego zagospodarowania z uwagi na finanse oraz zawodowe zobowiązania rodziców. Tu z pomocą przychodzą zorganizowane formy wypoczynku.

Z myślą o takich właśnie zajęciach – w szkołach, świetlicach i na zimowych półkoloniach – przygotowaliśmy ofertę wzbogacającą programy turnusów dla dzieci i młodzieży o ciekawie podaną dawkę historii. W opolskiej siedzibie Muzeum młodzi goście będą mogli pod opieką przewodnika zwiedzić wystawy „Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach – dziedzictwo regionalne, narodowe, europejskie” i „Ostatni lokator Pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński”, a także wziąć udział w zajęciach warsztatowych nawiązujących do wydarzeń z biografii generała i życia w przedwojennej Polsce. Z kolei w Łambinowicach prócz zwiedzania Miejsca Pamięci i ekspozycji edukacyjnej pt. Miejsce z blizną, oferujemy nietypowe, bo odbywające się częściowo na terenie wystawy plenerowej, warsztaty. Obydwa programy – opolski i łambinowicki – będą realizowane w terminie 15–30 stycznia 2024 r.

Z trzeciej propozycji na zimowe ferie można skorzystać od 15 stycznia aż do 29 lutego br., a obejmuje ona bezpłatne zajęcia edukacyjne pt. Wolność. Czy naprawdę „kocham i rozumiem”? prowadzone online poprzez aplikację Microsoft Teams.

Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji i Wystaw Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych pod numerem tel. 77 434 34 75, 573 785 901, e-mail: .

Szczegóły oferty w załączniku.

Ferie 2024 z CMJW (załącznik).

 

wstecz