Dyrektor CMJW na inauguracji Muzeum Historii Polski

Od 28 września do 1 października trwał Festiwal Otwarcia Muzeum Historii Polski – nowej inwestycji na mapie polskiej kultury, zlokalizowanej na terenie warszawskiej Cytadeli. W czwartek odbyły się uroczystości inauguracyjne z udziałem władz państwowych, a także przedstawicieli środowiska muzealniczego. Naszą instytucję reprezentowała jej dyrektor dr Violetta Rezler-Wasielewska.

Jeszcze w tym samym dniu była okazja, by podczas nocnego zwiedzania poznać świeżo otwarte muzeum. Zwiedzanie z przewodnikiem kontynuowano przez kolejne trzy dni, można było ponadto wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących – pokazach filmowych i spektaklach teatralnych, warsztatach edukacyjnych, debacie poświęconej muzeum historycznym, czy grze terenowej z grupami rekonstrukcyjnymi.

W chwili obecnej MHP zaprasza na wystawę czasową „Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji Muzeum Historii Polski", natomiast otwarcie ekspozycji stałej to kwestia jeszcze około trzech lat. Nie ulega jednak wątpliwości, że instytucja ma duży potencjał – podczas inauguracji prezydent Andrzej Duda przedstawił ją jako: „Muzeum największe, najpiękniejsze z całą pewnością w tej chwili w Polsce, absolutnie najnowocześniejsze”, a ponieważ rozmach inwestycyjny będzie zapewne sprzyjał temu wystawienniczemu, z zainteresowaniem czekamy na rozwój placówki.

Uczestnicy otwarcia...
Obrazy...
"Wielkie i małe...
wstecz