Duże zainteresowanie „Twarzami Opola”

Za nami majowa odsłona cyklu, której bohaterem był Tadeusz Jacek Rogoża, pedagog i społecznik, krajoznawca od lat zaangażowany m.in. w popularyzację Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach.

Tłumnie przybyłych na spotkanie gości przywitała dyrektor Muzeum dr Violetta Rezler-Wasielewska. Przedstawiła bohatera wydarzenia oraz Mariusza Majerana, dziennikarza Radia Opole, który prowadził już dalej rozmowę z Tadeuszem Jackiem Rogożą.

Obaj panowie omówili drogę zawodową oraz długoletnią działalności społeczną Tadeusza Jacka Rogoży, której początek sięga 1959 r. Zwrócili uwagę główne dziedziny działalności organizacyjnej, turystycznej i tej związanej z ochroną zabytków. Nie zabrakło także refleksji na temat pracy społecznej oraz obecnej działalności i planów bohatera wydarzenia, który w 2015 r. na wniosek CMJW został wyróżniony w konkursie „Społecznik Roku Województwa Opolskiego”. Dowodem niemałego wkładu Tadeusza Jacka Rogoży w życie społeczne opolan są nie tylko liczne nagrody oraz podziękowania, ale przede wszystkim bardzo duże grono przyjaciół, które wypełniło wczoraj, 26 maja, naszą salę.

wstecz