Doktor Maggie Brookes na „Łambinowickim Spotkaniu Muzealnym”

W ostatniej tegorocznej odsłonie „Łambinowickich Spotkań Muzealnych” można wziąć udział osobiście – w siedzibie Muzeum w Łambinowicach, jak i oglądając transmisję na Facebooku. Najważniejsze, by 1 grudnia br. znaleźć czas na rozmowę online z autorką Żony więźnia, dr Maggie Brookes, która połączy się z nami o godz. 17.00.

Historia brytyjskiego jeńca Billa Kinga i Czeszki Izabeli mogłaby nigdy nie ujrzeć światła dziennego, gdyby nie przypadkowe spotkanie w windzie Maggie Brookes z Sidneyem Reedem, byłym jeńcem Stalagu VIII B (344) Lamsdorf. Zdobyte wówczas informacje o kobiecie ukrywanej w obozie jenieckim, zestawione z faktami historycznymi zdobytymi m.in. w trakcie wizyty pisarki w naszym Muzeum i Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach znalazły odbicie w jej niezwykłej powieści o miłości dwojga ludzi.

Gdzie się poznali? Co wydarzyło się w obozie jenieckim Lamsdorf? Jak potoczyły się losy bohaterów? Czy ta historia wydarzyła się naprawdę? Te i inne pytania padną w trakcie rozmowy dr Maggie Brookes i dr Anny Wickiewicz – kierownik Działu Edukacji i Wystaw.

Na spotkanie "Żona więźnia. Fikcja literacka czy fakt historyczny?" zaprasza Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół CMJW dr Iwona Konopnicka oraz Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych dr Violetta Rezler-Wasielewska.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem honorowym Wójta Gminy Łambinowice Tomasza Karpińskiego.

 

 

 

Pliki do pobrania

wstecz