Do Łambinowic i jeszcze dalej

Jeszcze tylko do końca września szkoły mogą ubiegać się o ministerialne dofinansowanie wycieczek w ramach akcji „Poznaj Polskę”. MEiN rekomenduje wizytę w naszym Muzeum dla uczniów w każdym wieku, dlatego podpowiadamy, jak można zaplanować wyjazd spełniający kryteria programu dotacyjnego i odwiedzić nas w Łambinowicach i Opolu.

Trwa nabór wniosków w pilotażowym programie MEiN „Poznaj Polskę”. Region opolski na liście obligatoryjnych punktów edukacyjnych reprezentuje 18 miejsc, w tym Centralne Muzeum Jeńców Wojennych (CMJW), które jako jedyne ze wskazanych przez Ministerstwo muzeów martyrologicznych uznano za odpowiednie również dla najmłodszych uczniów z klas I-III. Poszczególne punkty edukacyjne zostały zaszeregowane według klucza czterech ścieżek tematycznych (CMJW przynależy do ścieżki „Śladami Polskiego Państwa Podziemnego”), ale jak zapewnia Ministerstwo, w ramach jednej wycieczki można je dowolnie łączyć, tworząc własny program zwiedzania. Dopuszczalne jest także wzbogacenie wyjazdu miejscami spoza listy. Ważne jest natomiast trzymanie się wymogów nakazujących uwzględnienie określonej minimalnej liczby punktów edukacyjnych: przy jednodniowej wycieczce są to dwa punkty, przy dwudniowej – cztery, przy trzech dniach – sześć.

Szacunkowe koszty wizyty u nas wynoszą ok. 400 zł dla grupy 50 uczniów (projekcja filmu, zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum i terenów poobozowych), przy czym skorzystanie z oferty tematycznych lekcji muzealnych jest bezpłatne. Szczegółowy cennik znajdą Państwo tutaj: .

Łambinowice leżą w pobliżu innych interesujących poznawczo miejsc, zatem zaplanowanie ciekawej podróży w te strony nie powinno być trudne. Jeśli jednak poszukują Państwo inspiracji, to w załączonej poniżej ofercie podpowiadamy, z jakimi jeszcze punktami edukacyjnymi można połączyć wizytę u nas.

Pliki do pobrania

wstecz