Dni Otwarte w Muzeum – zaproszenie

Co roku w listopadzie, głównie z myślą o grupach ze szkół podstawowych i średnich, w Muzeum przygotowywana jest specjalna oferta edukacyjna pod hasłem „Dni Otwarte”. Tym razem propozycja jest w dużej mierze związana z archeologią w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach.

Dni Otwarte to inicjatywa, której podstawą jest możliwość bezpłatnego zwiedzania pod opieką przewodnika, a celem prezentacja interesującej oferty edukacyjnej Muzeum.

W tym roku dzieci i młodzież zapraszamy od 27 listopada do 1 grudnia br. – zarówno do opolskiej siedziby Muzeum, jak i do Łambinowic. W Opolu na odbiorców czeka wystawa czasowa „Ostatni lokator pałacu Lubomirskich. Generał Mieczysław Smorawiński”, której towarzyszyć będą warsztaty „List z przeszłości” i „Drogi do Niepodległej”, natomiast w łambinowickiej siedzibie – zajęcia polegające na wspólnym poszukiwaniu śladów przeszłości, czytaniu krajobrazu i zdobyciu odpowiedzi na takie pytania, jak po co archeologom dron, tachimetr i sztychówka oraz przekonaniu się, co dzieje się z przedmiotami znalezionymi podczas wykopalisk.

Zapisy grup zorganizowanych przyjmuje Dział Edukacji i Wystaw CMJW, tel. 77 434 34 75, e-mail: lambinowice@cmjw.pl.

 

wstecz