Debata z cyklu „Muzea Jutra 2” w Toruniu

Muzealnicy i ludzie kultury z całej Polski spotkali się po raz kolejny by wspólnie porozmawiać nad problemem rozwoju muzeów. Gospodarzami i inicjatorami tegorocznej, drugiej odsłony spotkania z cyklu „Muzea Jutra 2” były Stowarzyszenie Muzealników Polskich i Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Temat przewodni „Muzea a branża turystyczna. Współpraca, konkurencja czy pasywność?" wpisywał się w grupę problemów, jakie stoją przed współczesnymi placówkami muzealnymi. Zaproszeni goście wspólnie dyskutowali m.in. nad tym, jaka jest rola instytucji w gospodarowaniu materią muzealną, czy może się ona stać produktem turystycznym i jak dostosować wystawy do potrzeb obecnego zwiedzającego w kontekście zmian pokoleniowych czy rynku turystycznego.

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych reprezentowane było przez dyrektor, dr Violettę Rezler-Wasielewską, pełniącą jednocześnie funkcję wiceprezes Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Debata odbyła się w ramach trwającego w dniach 20–21 czerwca spotkania SMP i miała formę hybrydową – stacjonarną oraz online. 

wstecz