Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Zakończenie I etapu przebudowy budynku Muzeum w Łambinowicach

W piątek, 20 grudnia br., odbył się oficjalny odbiór prac budowlanych w Łambinowicach. Zostały przeprowadzone dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2,5 mln zł) i na podstawie projektu architektów Małgorzaty i Andrzeja Zatwarnickich. Wykonawcą była firmę ADAMIETZ Sp. z o.o. ze Strzelec Opolskich. Z ramienia Muzeum osobą odpowiedzialną za współpracę z wykonawcą była Ewa Przybylska, kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego. 

Zakres robót budowlanych obejmował przede wszystkim rozbudowę istniejącego obiektu o pawilon wejściowy (stan surowy zamknięty, który zakładał wykonanie m.in.: podkładu pod posadzki, tynków na mokro oraz części instalacji sanitarnych i elektrycznych). Prace rozpoczęły się od przygotowania terenu pod rozbudowę, a jedną z ostatnich czynności, gdy pawilon posiadał już solidne fundamenty, ściany oraz zadaszenie, był montaż stolarki okiennej i drzwiowej, szklanych witryn. Wszystkie prace zostały przeprowadzone poprawnie i zgodnie z harmonogramem. W ich trakcie wykonawca dokładał wszelkich starań, by być jak najmniej uciążliwym dla zwiedzających i pracowników Muzeum.

Aby nowy obiekt zaczął pełnić swoje funkcje, tzw. strefy wejścia, konieczne jest przeprowadzenie kolejnego etapu inwestycji. Muzeum dokłada wszelkich starań, by stał się on możliwy już w najbliższym roku.

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego