Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Zajęcia na wakacje

Wakacje właśnie się rozpoczęły, dlatego informujemy Państwa o interesującej propozycji dla dzieci i młodzieży, spędzającej czas na koloniach i półkoloniach w Opolu oraz jego okolicach.

Serdecznie namawiamy, by skorzystać z przygotowanych przez nas warsztatów pt. Dzieci mają głos! (dla dzieci z klas I–III) oraz „Dać dziecku całe powietrze, słońce, całą życzliwość”. Prawa dziecka w różnych czasach i miejscach (dla starszych uczniów). Zajęcia te inspirowane są wystawą pt. Nie ma dzieci, są ludzie. Prawa dziecka to prawa człowieka, którą obecnie prezentujemy w opolskiej siedzibie CMJW. Ekspozycja stanowi element projektu Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zatytułowanego „Dzieci XXI”, nad którym honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz UNICEF Polska. Warsztaty dla młodszych dzieci służą poznaniu ich praw, dzięki konfrontacji z konkretnymi sytuacjami z codziennego życia. W trakcie zajęć dzieci dowiadują się także, kim był Janusz Korczak i wykonują własny Order Uśmiechu. Starsi uczestnicy mają okazję przekonać się dodatkowo, jak wygląda rzeczywistość dzieci w różnych regionach świata. Młodzież oswaja się z trudną problematyką poprzez działania: grę w kalambury, pracę zespołową z mapą świata oraz konkurs związany z zaprezentowanym filmem. 

Warsztaty odbywają się bezpłatnie od poniedziałku do piątku w połączeniu ze zwiedzaniem wystawy (4 zł/os.). Zgłoszenia grup przyjmuje dr Anna Czerner, tel. 77 43 43 475, .

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty również gości indywidualnych.

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego