Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Propozycja (nie) tylko dla Seniorów. Rajd rowerowy w Łambinowicach

Nasze Muzeum chętnie uczestniczy w ogólnopolskich przedsięwzięciach, kierowanych do konkretnych grup społecznych oraz wiekowych. Tym razem przygotowaliśmy ofertę w ramach akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+ Kultura”. Stąd propozycja, by rajd rowerowy w ramach cyklu kulturalnego „Łambinowickie Spotkania Muzealne”, dedykowany był przede wszystkim seniorom.

Rajd Koło historii. Rowerem po ścieżce historyczno-przyrodniczej w Łambinowicach jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych skomplikowanymi dziejami Łambinowic – małej miejscowości na Śląsku Opolskim, która z racji swojej historii trafiła na karty wielu książek. Uczestnicy rajdu, w towarzystwie przewodników Muzeum, będą poznawać Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach. Zobaczą zatem najbardziej interesujące pozostałości obiektów poligonowych oraz obozowych, głównie z lat II wojny światowej.

Zapraszamy 28 września (piątek) na godz. 14.30 pod siedzibę Muzeum w Łambinowicach. Przejazd rowerami zakończy się ok. godz. 17.00. Na najbardziej wytrwałych będzie czekał smaczny poczęstunek.

Ze względu na ograniczoną liczbę rowerów (30 sztuk), którymi dysponuje Muzeum, prosimy o rezerwację pod numerem tel. 77 434 34 75. Zapraszamy również z własnymi jednośladami. Do Państwa dyspozycji jest parking z tyłu budynku Muzeum (w razie przyjazdu samochodem) oraz transport publiczny, oferujący przejazd na trasie Opole-Łambinowice-Opole.

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego