Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Nagroda Marszałka dla Muzeum!

Z dużą radością i satysfakcją informujemy, że nasze Muzeum otrzymało Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2017 w kategorii: wystawa. Podczas wczorajszej uroczystej gali, która odbyła się w Zamku w Mosznej, odebrali ją dyrektor Muzeum, dr Violetta Rezler-Wasielewska wraz z zespołem pracującym przy ekspozycji „Tatusiu, kiedy wrócisz? Polskie rodziny w latach II wojny światowej”, tj.: dr Renatą Kobylarz-Bułą, dr Anną Wickiewicz, Krystyną Dudą, Eweliną Klimczak i Iwoną Cichoń, a także Markiem Krajewskim. To właśnie ta wystawa, o której wielokrotnie pisaliśmy na naszej stronie i facebooku, zdobyła uznanie Jury konkursu.

Podczas gali nagrody odebrali koleżanki i koledzy z innych muzeów województwa opolskiego, m.in. w tej samej kategorii – Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Ponadto nagrody przyznano także w kategoriach: inicjatywy edukacyjne, publikacje książkowe, konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury.

Cieszy nas także, że na nasz wniosek współpracujący od wielu lat z Muzeum artysta fotograf, Sławoj Dubiel otrzymał na wczorajszej gali Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury w roku 2017.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego