Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Mapa atrakcji kulturalnych Opola

W połowie marca br. ogłoszono wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu krajoznawstwa i turystyki w naszym mieście. Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych otrzymało dofinansowanie ze środków Prezydenta Miasta Opola, które przeznaczy na wydanie kieszonkowej mapy atrakcji kulturalnych stolicy województwa.

Aż 15 tys. map będzie zawierać informacje na temat: Zamku Górnego, Wieży Piastowskiej, Wieży Ratuszowej, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Galerii Sztuki Współczesnej, Muzeum Śląska Opolskiego, Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu, Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, Muzeum Politechniki Opolskiej i Lamp Rentgenowskich, Muzeum Diecezjalnego w Opolu i oczywiście Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Mapy te będą rozpowszechniane podczas tegorocznych Dni Opola, Nocy Muzeów w Opolu i Nocy Kultury w Opolu. Będą także dostępne do bezpłatnego pobrania ze stron internetowych wielu instytucji.

Jednym z głównych celów zadania, realizowanego wspólnie z Muzeum Śląska Opolskiego, jest zachęcenie szerokiego grona turystów do częstszego zwiedzania naszego miasta i korzystania z jego potencjału kulturalnego.

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego