Łambinowice w tzw. czerwonej strefie

Od dzisiaj, 17 października br., obowiązują nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19. Najistotniejsza, z perspektywy Muzeum oraz zwiedzających, jest zmiana włączająca powiat nyski do strefy czerwonej. W związku z tym w łambinowickiej siedzibie Muzeum zostały wprowadzone dodatkowe środki bezpieczeństwa.

W zgromadzeniach publicznych, do których zaliczyć należy m.in. Łambinowickie Spotkania Muzealne, może uczestniczyć maksymalnie 10 osób. Muzeum nadal jest otwarte dla zwiedzających, jednak przy przestrzeganiu określonych zasad, tj.: limitu osób, dystansu społecznego, dezynfekcji oraz zakrywaniu ust i nosa. W terenach leśnych, w tym w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach nakaz stosowania maseczek nie obowiązuje.

Opole natomiast znajduje się w strefie żółtej, więc tu nasza działalność odbywa się w ramach mniejszego rygoru sanitarnego. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 20 osób, naturalnie przy zachowaniu ww. środków bezpieczeństwa. Więcej informacji o nowych zasadach profilaktyki przeciw COVID-19 znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowe-zasady-profilaktyki-przeciw-covid-19.

wstecz