Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Dni Otwarte w Muzeum 2018

W tym roku już po raz trzynasty organizujemy Dni Otwarte Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Od 27 do 30 listopada zapraszamy do Opola i Łambinowic, gdzie czekać będzie na Państwa interesujący program, który powstał z myślą o setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zależy nam przy tym na pokazaniu, że odkrywanie tej już odległej historii może być fascynujące. Będziemy Państwa zachęcać do wyjścia poza sferę czysto faktograficzną i do prześledzenia, jak wielka polityka mocarstw w okresie I wojny światowej wpływała na losy Polaków pochodzących z trzech zaborów, walczących w mundurach kilku armii i w efekcie trafiających do bardzo różnych obozów jenieckich. Warsztaty będą okazją do osadzenia szkolnej wiedzy historycznej w ciekawym kontekście indywidualnych losów ludzi wciągniętych w machinę Wielkiej Wojny. 

Oferta jest zróżnicowana w zależności od tego, czy wybiorą Państwo wizytę w Łambinowicach, czy w Opolu. W Łambinowicach proponujemy bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum i Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach, które radzimy połączyć z cyklem warsztatów historycznych pt. Trzy zabory i trzy armie – jenieckie opowieści o drodze do Niepodległej. Do Opola natomiast zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie najnowszej wystawy czasowej naszego muzeum pt. W obcych mundurach. Polacy – jeńcy I wojny światowej (jej uroczyste otwarcie już 11 listopada!) i towarzyszący jej warsztat historyczny.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty!

Prosimy o telefoniczne zgłaszanie grup zorganizowanych do Łambinowic: tel. 77 434 34 75, e-mail , do Opola: tel. 77 453 78 72, e-mail

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego