Bogata Noc Kultury

Bogatą ofertę zaprezentowało Muzeum podczas tegorocznej opolskiej Nocy Kultury. Obok wystawy czasowej Muzeum na 5+, udostępniliśmy wczoraj do zwiedzania plenerową ekspozycję Polski Czerwony Krzyż. 100 lat w służbie Ojczyźnie i ludziom, która przypomina mało znane epizody z dziejów bardzo znanej i zasłużonej organizacji pomocowej (omówienie przedstawimy tu w poniedziałek).

W piątkowy wieczór odbyło się także spotkanie z cyklu „Twarze Opola”, którego bohaterem był tym razem Andrzej Sznejweis, artysta plastyk, pedagog i społecznik, człowiek szerokich zainteresowań, a do tego znakomity gawędziarz, nawiązujący świetny kontakt z publicznością. Ta zaś dopisała, mimo burzowej pogody i faktu, że nie wszyscy mogli w spotkaniu wziąć udział osobiście – nie pozwoliły na to ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa.

O swobodną atmosferę podczas rozmowy zatytułowanej Jak w teatrze zadbał Romuald Jeziorowski, który poprowadził spotkanie.

Jego filmowy zapis znajdą Państwo tutaj: https://www.facebook.com/CMJWLambinowiceOpole/videos/1598916736942383/. Polecamy!

wstecz