Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

18 maja otwieramy Muzeum!

Szanowni Państwo,

po długiej przerwie spowodowanej pandemią wirusa SARS CoV-2, 18 maja br., otwieramy Muzeum dla zwiedzających. Ze względu na ciągle istniejące zagrożenie będziemy Państwa prosić o używanie na terenie Muzeum maseczek zakrywających nos i usta, dezynfekcję rąk, noszenie rękawiczek i zachowanie społecznego dystansu. Do odwołania nie będzie możliwości zwiedzania w grupach.

Moment otwarcia Muzeum wybieramy nieprzypadkowo – to Międzynarodowy Dzień Muzeów, nazywany także Dniem Muzealnika. Na Państwa powitanie w poniedziałek przygotowaliśmy w siedzibie w Opolu niespodzianki – wydłużony czas otwarcia do godz. 22.00, nową wystawę czasową „Muzeum na 5+”, która nawiązuje do przypadającej w tym roku 55. rocznicy utworzenia naszej placówki czy muzealne kino na powietrzu w godz. 20.30–22.00. Mamy nadzieję, że inna niż zazwyczaj formuła prezentacji, skłoni Państwa do refleksji i zachęci do interesującego spędzenia czasu w CMJW.

Ekspozycje w Opolu (wystawy stałą i czasową) będzie można od 18 maja zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 (uwaga! 18 maja do godz. 22.00), wystawy w Łambinowicach: w dni powszednie w godz. 9.00 – 15.30, a w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 18.00. Obecnie czekamy jeszcze na opinię Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu w sprawie zasad przyjmowania zwiedzających. Mamy nadzieję spotkać się z Państwem już za kilka dni!

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego