Cykl zajęć edukacyjnych zatytułowanym Zbrodnia Katyńska. Fakty znane i nieznane

Rozpoczęcie:
03-03-2020  08:00
Zakończenie:
30-04-2020  15:00
Miejsce:
siedziba Muzeum w Opolu, ul. Minorytów 3, siedziba Muzeum w Łambinowicach, ul. Muzealna 4
Organizator:
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych
Udział:
Bezpłatny

Mając na uwadze przypadającą w najbliższym czasie 80. rocznicę Zbrodni  Katyńskiej zapraszamy do udziału w cyklu edukacyjnym zatytułowanym Zbrodnia Katyńska. Fakty znane i nieznane. Jest on przeznaczony dla uczniów starszych klas szkół podstawowych (VII, VIII) oraz szkół średnich i stanowi interesujące uzupełnienie programu szkolnego.

W naszej ofercie znajdą Państwo następujące zajęcia edukacyjne:

  • „Katyń. Prawda i kłamstwo”, w czasie których skupimy się na aspektach zatajania i zakłamywania, a następnie długoletniego i bolesnego procesu odkrywania prawdy o Zbrodni Katyńskiej
  • „Józef Czapski i polscy jeńcy w ZSRR”, w czasie których poznamy  działalność Józefa Czapskiego w ramach jego misji poszukiwania zamordowanych polskich oficerów
  • „Zbrodnia Katyńska – odniesienia w tekstach kultury”, w czasie których analizować będziemy teksty poetyckie, fragmenty utworów muzycznych oraz filmowych podejmujących tematykę Zbrodni Katyńskiej na przestrzeni ostatnich dekad.

Bezpłatne zajęcia odbywają się w połączeniu z odpłatnym zwiedzaniem  wystaw stałych w Łambinowicach lub zrewitalizowanej czasowej wystawy plenerowej pt. Na nieludzkiej ziemi. Jeńcy polscy w ZSRR w Opolu i mogą przybrać formę: prelekcji, lekcji muzealnej lub warsztatu – wybór formy zależy od Państwa. Ponadto istnieje możliwość zaproszenia pracownika Muzeum do instytucji zewnętrznej – wówczas placówka pokrywa koszty dojazdu pracownika. Zgłoszenia przyjmuje Monika Sobczak: m.sobczak@cmjw.pl, tel. 77 43 43 475.

Uwaga:
bezpłatne zajęcia w połączeniu z odpłatnym zwiedzaniem wystaw (4 zł/os.)