Dni Otwarte Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu dobiegły końca

W ramach tegorocznych dni otwartych, odbywających się pod hasłem "Przedmioty jak relikwie", nasze Muzeum odwiedziło ponad 500 osób.

W ramach tegorocznych dni otwartych w budynkach Muzeum w Opolu i Łambinowicach odbywały się lekcje, warsztaty i prezentacje wystaw. W ich trakcie opowiadaliśmy o niezwykłych przedmiotach, przechowywanych w naszych zbiorach. Wiele z nich zaprezentowaliśmy na ekspozycji czasowej pt. 51/50. Wystawa jubileuszowa Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, którą uczestnicy dni otwartych mogli zwiedzać. Wśród eksponowanych na niej skarbów, uwagę zwiedzających zwróciły m.in. pierścień z paprocią, wykonany z trzonka od szczoteczki do zębów; furażerka z Powstania Warszawskiego; pocztówka ze Starobielska czy szary, wełniany koc, który był świadkiem wydarzeń historycznych, szczęśliwej miłości, lęku, a także tęsknoty za domem i Ojczyzną. Równie interesujące okazały się historie ludzi, do których te przedmioty w przeszłości należały, a którzy - mimo dużego emocjonalnego związku - zdecydowali się je przekazać do zbiorów Muzeum.

Z przyjemnością informujemy, że jeszcze do końca roku istnieje możliwość zwiedzania wystawy jubileuszowej z przewodnikiem.

news list