Warunki przyjmowania prac do druku w "Łambinowickim Roczniku Muzealnym"

  1. Nadesłane prace nie powinny przekraczać objętości jednego arkusza autorskiego (40 tys. znaków, margines 4 cm, odstęp między linijkami 1,5).
  2. Artykuły muszą odpowiadać wymogom stawianym tekstom naukowym. Źródła, z których autor korzystał przy opracowaniu należy zamieszczać w przypisach na dole strony.
  3. Do tekstów w działach „Artykuły i materiały” oraz „Archiwum” należy załączyć półstronicowe streszczenie do tłumaczeń obcojęzycznych.
  4. Prace w trzech pierwszych działach, tj. „Artykuły i materiały”, „Archiwum” oraz „Wspomnienia i relacje” mogą być wzbogacone odpowiednio opisanym materiałem ilustracyjnym. Autor powinien zaznaczyć w tekście miejsce, w którym materiał ten ma się znaleźć.
  5. Redakcja zastrzega sobie prawo – o ile nie narusza to myśli autora – poprawiania w tekstach usterek stylistycznych, skracania bądź uzupełniania oraz dostosowywania sposobu sporządzania przypisów do konwencji przyjętej w roczniku.
  6. Prace nie powinny być wcześniej nigdzie publikowane. Po zamieszczeniu w „Łambinowickim Roczniku Muzealnym” ponowna publikacja całości bądź części pracy nie może nastąpić bez zgody Wydawnictwa, tj. Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.
  7. Materiały należy nadsyłać na dysku CD-ROM (edytor Word) bądź pocztą elektroniczną wraz z wydrukiem komputerowym. Redakcja zapewnia zwrot przysłanych nośników danych, fotografii i diapozytywów.
  8. Prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem autora i zawierać informację o stopniu lub tytule naukowym oraz instytucji, którą autor reprezentuje, a także podawać numer telefonu, faxu czy e-mail.
  9. Wymaga się ponadto załączenia do tekstu informacji dla Urzędu Skarbowego. Powinna ona obejmować: imiona rodziców, datę i miejsce urodzenia autora, numery PESEL i NIP, adres zamieszkania, adres właściwego Urzędu Skarbowego oraz nazwę banku i numer konta osobistego.
  10. Redakcja gromadzi teksty przez cały rok. Wybór i kwalifikacja do kolejnego tomu odbywają się raz w roku, w końcu I półrocza. Prace wytypowane do druku są recenzowane.
  11. Materiałów niezamówionych redakcja nie zwraca.
  12. Autorzy mają zagwarantowany jeden autorski egzemplarz rocznika.
  13. Autorzy opublikowanych prac otrzymują honoraria według stawek obowiązujących w Wydawnictwie w zależności od posiadanych środków.
  14. Rocznik ukaże się w wersji papierowej oraz elektronicznej.
  15. Redakcja informuje, że przypadki ghostwriting, guest authorship są przejawem nierzetelności naukowej, a wszelkie wykryte przypadki będą demaskowane, włącznie z powiadomieniem odpowiednich podmiotów (instytucje zatrudniające autorów, towarzystwa naukowe, stowarzyszenia edytorów naukowych itp.).