Prelekcje i warsztaty pt. "Bóg się rodzi, moc truchleje ..." Święta Bożego Narodzenia w niewoli (1939-1945)

W grudniu zapraszamy na cykl pt. "Bóg się rodzi, moc truchleje..." Święta Bożego Narodzenia w niewoli niemieckiej i radzieckiej podczas II wojny, w ramach którego proponujemy prelekcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Tradycyjnie w grudniu nasze myśli skupiają się wokół Świąt Bożego Narodzenia - świąt wyjątkowych, bogatych w tradycje i obrzędy, które są czasem szopek betlejemskich, aromatycznych pierników, pachnących lasem choinek, a przede wszystkim rodziny i wspólnego śpiewania kolęd. Czy tak było również w latach wojny? W niewoli? Opowiemy o tym w trakcie cyklu zajęć, poświęconych tradycjom bożonarodzeniowym, jakie towarzyszyły żołnierzom polskim w obozach jenieckich. Starszym uczestnikom proponujemy udział w prelekcji, podczas której pokażemy np. unikatowe kartki świąteczne i ozdoby choinkowe z naszych zbiorów, z kolei najmłodszych zaprosimy do ich samodzielnego wykonania.

Wszystkich zainteresowanych udziałem, prosimy o rezerwację terminów. Warsztatowi towarzyszy zwiedzanie ekspozycji muzeum. Koszt udziału w warsztatach to 4zł/os. Zgłoszenia przyjmuje w Łambinowicach Dział Edukacji i Wystaw, tel. 77/4343475, a w Opolu - Dział Naukowy, tel. 77/4537872.

wstecz