Za nami Noc Kultury 2022

W 13. edycji Opolskiej Nocy Kultury nie mogło zabraknąć Muzeum. Nasze wystawy, warsztaty, pokazy filmów i prelekcja doskonale wpisały się w program wydarzeń zaproponowany przez opolskie instytucje. W piątkowy wieczór, progi naszej siedziby przy ul. Minorytów 3 w Opolu przekroczyło ponad 400 osób.

Goście Muzeum, bez względu na wiek, nie mogli narzekać na nudę. Zainteresowanie wzbudzała zarówno wystawa stała Miejsce Pamięci Narodowej w Łambinowicach – dziedzictwo regionalne, narodowe, europejskie, jak i czasowa Zwierzęta maskotki w Polskich Siłach Zbrojnych w latach 1918–1945, która prezentowana będzie w Muzeum jeszcze do sierpnia br. Tematyka zwierząt pojawiła się także w kilku innych punktach naszego programu: tj. w warsztatach plastycznych Wojtek! Pomóż nam znaleźć drogę do domu, emisji filmu animowanego Miś Wojtek oraz w grze planszowej, której bohaterem również był niedźwiedź – sympatyczny kapral z 2. Korpusu Polskiego z okresu II wojny światowej. Najmłodsi odwiedzający chętnie uczestniczyli w tych wydarzeniach, biorąc udział w quizach i zdobywając nagrody.

Z niemniejszym zainteresowaniem, choć już dorosłych odbiorców, spotkał się wykład pt. Archeologia zbrodni – źródła, metody, potencjał. Doktor Dawid Kobiałka opowiadał o nowoczesnych metodach i technikach badań archeologicznych wykorzystywanych przy odkrywaniu oraz dokumentowaniu materialnych pozostałości po II wojnie światowej.

Natomiast, gdy na dworze zrobiło się już ciemniej, dziedziniec Muzeum zamienił się w plenerowe kino. Widzowie mogli obejrzeć któryś (bądź wszystkie) z 17 odcinków  filmów dokumentalnych tworzących cykl …ale to już inna historia. A my już dzisiaj zapowiadamy premierę kolejnego odcinka, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 na Facebooku Muzeum.

 

Dzieci i dorośli...
Dzieci grają w grę...
Dzieci uczestniczą...
Zwiedzający...
Dzieci uczestniczą...
Dzieci grają w grę...
Grupa zwiedzających...
Dzieci i dorośli...
Dziewczynka...
Dzieci uczestniczą...
Dwie dziewczynki...
Dziewczynka...
Troje uczestników...
Wykład dra Dawida...
Doktor Dawid...
Wykład dra Kobiałki...
Doktor Dawid...
wstecz