Wkrótce otwarcie Muzeum – w rygorze sanitarnym

W związku z decyzją Rządu, który postanowił, że od 1 lutego br. muzea i galerie sztuki mogą zostać otwarte dla zwiedzających, w naszej instytucji podjęte zostały kroki, by jak najprędzej dostosować się do nowych wytycznych.

Czekając na tę decyzję, rozpoczęliśmy prace nad ofertą dla zwiedzających w roku 2021. Wczoraj, 28 stycznia, planszowa edycja wystawy czasowej Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju Pieniądz czasów II wojny światowej, prezentowana przez nas od 10 listopada 2020 r. do 28 stycznia 2021 r. w opolskim oddziale Narodowego Banku Polskiego, została przeniesiona do naszej siedziby przy ul. Minorytów 3 w Opolu i połączona z eksponatami ze zbiorów naszego Muzeum, które można było dotychczas oglądać wyłącznie za pośrednictwem kanału YouTube.

Wkrótce poinformujemy od kiedy i na jakich zasadach ponownie będzie można odwiedzić Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Teraz zapraszamy na muzealny Facebook oraz kanał YouTube, gdzie w filmowym cyklu Drogi do wolności prezentujemy wspomnienia jeńców wojennych Lamsdorf z wydarzeń 1945 r.

wstecz