Wakacyjne zajęcia w Muzeum

Specjalnie dla dzieci i młodzieży, spędzającej lato w Opolu i jego okolicach, np. w ramach kolonii, ale także dla innych grup, Muzeum organizuje interesujące zajęcia „z historią w tle”.

W wakacyjnej ofercie znaleźć można warsztaty W krzywym zwierciadle. Humor sposobem na przetrwanie, połączone ze zwiedzaniem wystawy Wiosna, lato, WOJNA... Warszawa 1939 oraz projekcją filmu animowanego Marian na wojnie o losach twórcy Koziołka Matołka. Kolejna propozycja to warsztaty Piłka kontra karabin. Agresji i przemocy dajemy czerwoną kartkę. Uczestnicy tych zajęć dowiedzą się m.in., jakie gry i dyscypliny sportowe preferowali jeńcy wojenni, oraz czy uprawiając je, przestrzegali zasad fair play, a także dlaczego tak ważna było dla nich zachowanie kondycji fizycznej.

Dla osób preferujących zajęcia na powietrzu atrakcyjne będzie zwiedzanie terenów poobozowych i cmentarzy wojennych w Łambinowicach, w ramach Outodorowych zmagań z historią, do czego pomocne mogą być rowery z wypożyczalni przy Muzeum (odpłatność 5 zł za rower).

Wszelkich informacji na temat wakacyjnej oferty udzielają pracownicy Działu Edukacji i Wystaw: tel./fax +48 77 434 34 75, e-mail: .

Zapraszamy!

wstecz