Umowa z Instytutem Nauk Pedagogicznych UO

Uniwersytet Opolski jest uczelnią, z którą nasze Muzeum współpracuje nie od dzisiaj, ciesząc się wspólnymi przedsięwzięciami z instytutami Historii oraz Nauk Pedagogicznych czy Wydziałem Sztuki. Niektóre obszary tej współpracy są określane umowami partnerskimi.

Dzisiaj, w siedzibie CMJW w Opolu została podpisana trójstronna umowa Muzeum z Instytutem Nauk Pedagogicznych oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Podpisali ją Dyrektor INP UO prof. Edward Nycz, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych dr Iwona Konopnicka, członek zarządu dr Renata Kobylarz-Buła. Muzeum reprezentowała dr Violetta Rezler-Wasielewska.

W obszarze działań opisanych w dokumencie jest m.in. ochrona dziedzictwa narodowego, a także budowanie tożsamości społecznej i kulturowej młodego pokolenia. Szczególny nacisk jest położony na upowszechnienie wiedzy z zakresu dziejów obozów w Lamsdorf/Łambinowicach oraz losów jeńców wojennych różnych narodowości w czasie II wojny światowej.

wstecz