Spotkanie z Marszałkiem Województwa Opolskiego

W piątek, 3 września br., w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyło się spotkanie, dotyczące nowej perspektywy finansowej funduszy europejskich na lata 2021–2027. Muzeum reprezentowały dyrektor dr Violetta Rezler-Wasielewska, jej zastępca dr Renata Kobylarz-Buła oraz główna księgowa Czesława Szpaczyńska.

Spotkanie rozpoczęli powitaniem Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca oraz Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Agnieszka Kamińska, która przedstawiła wyniki „Ankiety dla samorządowych instytucji kultury z terenu województwa opolskiego" i tym samym dokonała wprowadzenia do tematu. Świadomość potrzeb – na co zwrócił uwagę Marszałek Andrzej Buła – to podstawa w budowaniu nowej perspektywy finansowej. Jej założenia programowe na lata 2021–2027 objaśniła z kolei Dyrektor Departamentu Programów Operacyjnych UM Karina Bedrunka. Całość zakończyła się dyskusją.

Spotkanie urozmaiciło zwiedzanie nowo otwartego, po dwuletnim remoncie, teatru (w gali otwarcia, która odbyła się 2 września, uczestniczyła dyr. V. Rezler-Wasielewska) oraz koncert.

wstecz