Spotkania autorskie z Łukaszem Wierzbickim

W poniedziałek, 13 czerwca, gościem Muzeum był Łukasz Wierzbicki, autor książek podróżniczych i historycznych dla dzieci. Najpierw w Opolu, później w Łambinowicach, spotkał się z uczniami szkół podstawowych, by przypomnieć im historię, którą opisał w książce Dziadek i niedźwiadek.

Głównym tematem spotkań były losy syryjskiego niedźwiedzia, który podczas II wojny światowej służył w 2. Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Łukasz Wierzbicki, wykorzystując przy tym wiele rekwizytów (także maskotek), prowokował dzieci do zadawania pytań i dyskusji, dotyczących nie tylko książki (znajdującej się na liście szkolnych lektur), ale też historii i współczesności. Mówiąc o własnej drodze do pisarskiej kariery oraz pracy nad Dziadkiem i niedźwiadkiem, namawiał do realizacji pasji i marzeń.

W spotkaniach, organizowanych jako wydarzenia towarzyszące wystawie Muzeum Wojska w Białymstoku pt. „Zwierzęta maskotki w Polskich Siłach Zbrojnych w latach 1918–1945”, którą prezentujemy w naszej opolskiej siedzibie, udział wzięli uczniowie z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu, Podstawowej Szkoły Katolickiej w Opolu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 z Nysy.

 

wstecz