Przedstawiciele Muzeum na XIV Forum Pamięci w Sztutowie

Forum Pamięci to seminarium muzeów martyrologicznych organizowane cyklicznie przez Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jak co roku w jego obradach uczestniczyli także pracownicy CMJW.

Tegoroczna odsłona Forum odbyła się 5–6 września w sąsiadujących ze Sztutowem Kątach Rybackich. Stworzyło je 40 wystąpień pracowników muzeów martyrologicznych oraz instytucji pokrewnych z całej Polski. Nasze Muzeum reprezentowały trzy osoby. Pierwszego dnia, dr Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektor Muzeum, wygłosiła referat pt. Wyprowadźmy historię na ulicę – strategia promocyjna CMJW. Natomiast Dominik Marcinkowski z Sekcji Komunikacji i Wizerunku w wystąpieniu pt. Wtargnąć z edukacją w codzienność. O kulisach pewnej akcji przedstawił przebieg akcji „Tu byli”, którą Muzeum zrealizowało w ubiegłym roku. Zaś w drugim dniu konferencji Dawid Żak z Działu Zbiorów i Konserwacji zaprezentował temat Podaruj mu pamięć – akcja społecznej konserwacji krzyży na Starym Cmentarzu Jenieckim.

Seminarium będąc okazją do zaprezentowania innowacyjnych projektów, działań naukowych, edukacyjnych, wystawienniczych, konserwatorskich i popularyzatorskich dowiodło po raz kolejny, że jest bardzo potrzebną środowisku inicjatywą.

 

 

wstecz