Projekt „Wojna, niewola...” zakończony filmem

Projekt „Wojna, niewola i potyczki na słowa” dobiegł końca. We wrześniu i październiku br. Muzeum wspierało Stowarzyszenie Przyjaciół CMJW w realizacji przedsięwzięcia. Partnerami byli jeszcze: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza w Kluczborku, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu , I Liceum Ogólnokształcące im. J. Iwaszkiewicza w Namysłowie, Katolickie Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Opolu oraz Publiczne Przedszkole w Łambinowicach.
 
Przebieg tego interesującego wydarzenia zarejestrowaliśmy na filmie.
 
Jednym z pierwszych projektowych działań (14–17 września), angażujących 117 uczniów szkół partnerskich, było zwiedzanie Miejsca Pamięci i Muzeum w Łambinowicach, warsztaty i wykłady. Następnie (27 września) drużyny reprezentujące szkoły wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego i spotkali się z Wandą Traczyk-Stawską. Trzy dni później w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu młodzież przeszła szkolenie dotyczące zasad debaty oksfordzkiej. Uczniowie przeprowadzili także sondy uliczne w swoich miejscowościach. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystali podczas turnieju debat w sali Senatu Uniwersytetu Opolskiego (8 października – kwalifikacje, 22 października – finał). Zwycięzcą została drużyna Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego SPSK z Opola, zaś najlepszym mówcą Maksymilian Kotek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Mickiewicza w Kluczborku.
 
W projekcie udział wzięła także 22-osobowa grupa dzieci z Publicznego Przedszkola w Łambinowicach. Uczestniczyła ona w warsztatach autorskich Zuzanny Nierenberg, pt. „Uczę się być przyjacielem”.
 
Projekt „Wojna, niewola i potyczki na słowa” został dofinansowany z programu Eduko – Bardzo Młoda Kultura – OPOLSKIE.
 
Zapraszamy na film!
 
 
wstecz