Aktualności
Ponownie gościliśmy w Akademii Młodych Serc
Akademia Młodych Serc to bardzo udany program edukacyjno-aktywizacyjny skierowany do dojrzałych mieszkańców regionu opolskiego. Działa na zasadzie zbliżonej do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inicjatywa wystartowała w roku akademickim 2014/2015. Za jej funkcjonowanie odpowiada Politechnika Opolska, a pracownicy naszego Muzeum biorą w niej udział w roli wykładowców.
Tym razem prelegentką była dr Ewelina Klimczak-Czaplicka z Działu Edukacji i Wystaw, która 14 maja br. wygłosiła wykład pt. „Artysta z sercem – życie i twórczość Jana Marcina Szancera”. Frekwencja w sali Politechniki Opolskiej przy ul. Katowickiej była duża. Uczestnicy z uwagą wysłuchali bogato ilustrowanej slajdami opowieści. Inspiracją do niej była prezentowana obecnie w Muzeum wystawa czasowa „Szancer, wyobraź sobie!”.
Całość wydarzenia zwieńczyła miła dla słuchaczy chwila – uroczyste wpisy do indeksów dokonane przez wykładowczynię.