Od 16 lutego Muzeum otwarte dla zwiedzających!

W związku z decyzją o możliwości otwarcia muzeów informujemy, że od 16 lutego br. ponownie można będzie zwiedzać nasze wystawy w Opolu i Łambinowicach, naturalnie w rygorze sanitarnym. Obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk, utrzymywanie bezpiecznego dystansu, a także limit osób (Regulamin zwiedzania CMJW).

Przypomnijmy zatem: w Opolu oraz w Łambinowicach prezentowanych jest pięć wystaw stałych (https://www.cmjw.pl/wystawy1/wystawy-stale/). W opolskiej siedzibie przy ul. Minorytów 3, na dziedzińcu, można oglądać ekspozycję Na nieludzkiej ziemi. Jeńcy polscy w ZSRR. W Opolu polecamy także wystawę czasową Pieniądz czasów II wojny światowej Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, którą wzbogaciliśmy eksponatami z naszych zbiorów (planszowa edycja wystawy była eksponowana w opolskim oddziale Narodowego Banku Polskiego). Można ją będzie zwiedzać do 10 marca br., także z oprowadzaniem kuratorskim, konieczne jest jednak wcześniejsze umówienie terminu (dla osób indywidualnych lub grup do 5 osób).

Uwaga! Dla pierwszych zwiedzających przygotowaliśmy niespodziankę! Ponadto Muzeum będzie otwarte w nowych godzinach! Oto one:

Opole, ul. Minorytów 3

  • od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00

Łambinowice, ul. Muzealna 4 (od 1 października do 31 marca)

  • od wtorku do piątku od 9:00 do 16:00
  • w soboty, niedziele i święta od 9:00 do 16:00
wstecz