Nasze publikacje na Opolskim Festiwalu Książki

Opolski Festiwal Książki to impreza kulturalna o ustalonej już renomie, tym bardziej miło nam, że po raz kolejny jesteśmy jej częścią jako wystawcy. W dniach 2­­­­­–4 czerwca prezentujemy naszą ofertę wydawniczą — w tym roku to 38 tytułów oraz ostatnie numery Łambinowickiego Rocznika Muzealnego, a także – i tu nowość – wybór muzealnych upominków wyprodukowanych w ostatnim czasie.

Wydarzenie, organizowane przez Fundację Fabryka Inspiracji.pl, a finansowane z pomocą sponsorów przez Miasto Opole, przyciągnęło ponad stu wydawców specjalizujących się w bardzo różnorodnej literaturze — od dziecięcej, przez popularne w Polsce kryminały, po propozycje np. Wydawnictwa Sejmowego, Instytutu Śląskiego (z którym dzielimy stoisko) czy właśnie nasze.

Festiwal to prawdziwe święto książki w Opolu. Ducha wydarzenia najlepiej można poczuć w czasie spotkań autorskich. Naszą uwagę przykuły szczególnie dwa z nich: z popularyzatorem nauki Andrzejem Draganem oraz Magdaleną Grzebałkowską, z którą mieliśmy przyjemność współpracować, a która niedawno zaskoczyła czytelników, pisząc wspólnie z Ewą Winnicką zabawną i mądrą książkę na całkiem nie historyczny temat.

Wracając jeszcze do naszych publikacji otóż nie wszystkie one mają ściśle historyczny i akademicki charakter. Osobom mniej zainteresowanym faktografią (tu bestsellerem jest nasz „Wykaz niemieckich obozów jenieckich 1939–1945”) polecamy m.in. lekturę wydanego niedawno tomiku poezji „Ocalone. Antologia wierszy przeciw wojnie” i jego poprzednika „Przeciwko przemocy. Wybór wierszy w opracowaniu Harry'ego Dudy”. Znajdą się również propozycje dla miłośników malarstwa, czy filatelistyki.

 

wstecz