Komisja Kultury i Sportu w Łambinowicach

Wczoraj, 20 września, w naszej łambinowickiej siedzibie odbyli swe wyjazdowe posiedzenie członkowie Komisji Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Opolskiego. Spotkanie prowadził jej przewodniczący, Janusz Trzepizur, a gości przyjęła dyrektor CMJW, dr Violetta Rezler-Wasielewska.

Posiedzenie rozpoczęło się od udziału gości, w charakterze obserwatorów, w spotkaniu podsumowującym zmagania terenowe uczniów Zespołu Szkół w Tułowicach, nowej propozycji w ofercie edukacyjnej Muzeum. Bardzo istotną częścią spotkania było przedstawienie informacji na temat wykonanych, trwających i planowanych prac przebudowy naszej łambinowickiej siedziby. Goście wysłuchali relacji dyrektor, a następnie zostali oprowadzeni po nowym pawilonie, od którego w 2019 r. rozpoczęły się zmiany funkcjonalno-organizacyjne w Muzeum. Polegają one na budowie strefy wejścia dla zwiedzających, dostosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, reorganizacji i stworzeniu przestrzeni edukacyjnych, magazynowych, biurowych, sanitarnych i usługowych oraz nowej ekspozycji w wyremontowanych salach wystawowych, a ponadto poprawie otoczenia Muzeum i budowie parkingu. Zakończenie zadania przewidywane jest na rok 2025.

Prace te wykonywane są w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa budynku Muzeum w Łambinowicach przy ul. Muzealnej 4 wraz z poprawą otoczenia”. Dotychczasowe roboty zostały wykonane za pieniądze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Opolskiego.

 

wstecz