Jedna z najważniejszych rocznic już w piątek!

Już za kilka dni, w piątek (17 marca), odbędzie się uroczystość związana z 78. rocznicą wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. Tradycyjnie, uczestnicy wydarzenia zbiorą się przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Początek o godz. 12.00.

Udział potwierdziło wielu gości, w tym przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz służb mundurowych. Jak co roku swoją obecnością zaszczycą nas także delegacje służb dyplomatycznych państw, m.in. tych, których żołnierze byli w Lamsdorf przetrzymywani. Nie zabraknie reprezentacji świadków oraz rodzin jeńców Stalagu 344 Lamsdorf.

Patronat honorowy nad obchodami objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński, Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski oraz Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, natomiast patronat medialny: TVP 3 Opole, Radio Opole S.A., Radio DOXA, „Nowa Trybuna Opolska” i „Nowiny Nyskie”.

Ceremonia odbędzie się w asyście wojskowej 91 Batalionu Logistycznego w Komprachcicach i w oprawie muzycznej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Przypominamy też, że delegacje i osoby pragnące złożyć wieńce lub zamierzające skorzystać z bezpłatnego transportu proszone są o poinformowanie nas o tym do 16 marca br.: tel. 77 453 78 72 lub e-mail . Autokar wyjedzie z parkingu przed „Toropolem” przy ul. Barlickiego w Opolu o godz. 11.00. Powrót do Opola nastąpi ok. godz. 14.00.

 

wstecz