Do wujcia Generała – czwarty odcinek cyklu … ale to już inna historia

Ostatni poniedziałek każdego miesiąca, aż do końca 2021 r., zarezerwowany jest na premierę kolejnego odcinka naszego filmowego cyklu … ale to już inna historia. Osoby obserwujące Facebooka Muzeum mogli obejrzeć film jako pierwsi, teraz zaproszenie na seans otrzymują czytelnicy naszej strony internetowej.

Do wujcia Generała opowiada o tym, jak dziecięce kartki, wykonane w 1943 r. przez podopiecznych kraśnieńskiego przedszkola Jadwigi Suskiej, stały się początkiem niezwykłej historii o sile, odwadze, pomysłowości i altruizmie. Historia ta, krok po kroku odkrywana przez pracowników CMJW, zainspirowała do realizacji projektu edukacyjnego Dzieci listy piszą. W prezentowanym poniżej dokumencie usłyszeć zatem można dr Renatę Kobylarz-Bułę oraz Krystynę Dudę, zaangażowane w realizację projektu.

Cykl został przez nas przygotowany w końcu 2020 r., dzięki programowi „Kultura Dostępna”, a więc dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysł, zgodnie z koncepcją dr Violetty Rezler-Wasielewskiej, zrealizował Sławomir Mielnik.

Kolejny, piąty odcinek cyklu zaplanowany jest na 31 maja. Zapraszamy!

wstecz