Dni Otwarte Muzeum. Zapraszamy!

W nadchodzącym tygodniu (od 23 do 26 listopada br.) Muzeum organizuje Dni Otwarte. Towarzyszyć im będzie hasło „Piłka kontra karabin. Agresji i przemocy dajemy czerwoną kartkę" – aktywność fizyczna stanowiła bowiem istotną część życia obozowego. W roku olimpijskim 2021, w którym odbyły się Igrzyska Olimpijskie w Tokio nie może być inaczej!

W ramach Dni Otwartych oferowane jest bezpłatne zwiedzanie wystaw w Łambinowicach (oraz miejsca pamięci) i Opolu, połączone z lekcją (ok. 45-minutową) na temat aktywności sportowej jeńców wojennych przetrzymywanych w obozach Wehrmachtu. Uczestnicy zajęć dowiedzą się sporo m.in. o zawodach sportowych w latach olimpijskich w czasie II wojny światowej – 1940 i 1944, i sile, jaką daje aktywność sportowa.

Warsztaty mogą być przeprowadzone także online – z wykorzystaniem platformy MS Teams, a ponadto poza siedzibą Muzeum, np. w szkole.

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz rezerwacji terminu prosimy o kontakt telefoniczny: 77 434 34 75 lub e-mailowy: .

wstecz