#BezPrzedawNIEnia – ogólnopolska kampania MKiDN

W 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej zainicjowano ogólnopolską kampanię informacyjną poświęconą stratom, jakie Polska poniosła w wyniku agresji Niemiec i Związku Radzieckiego. Akcja pod hasłem  #BezPrzedawNIEnia organizowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a towarzyszy jej wystawa eksponowana na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

W ramach akcji wyświetlane są spoty na nośnikach cyfrowych w przestrzeni publicznej, mediach społecznościowych oraz na kanałach Telewizji Polskiej. Również Polskie Radio przygotowało specjalną witrynę internetową bezprzedawnienia.polskieradio.pl, na której znajdą się najważniejsze opracowania i analizy dotyczące reparacji za straty poniesione przez Polskę w wyniku II wojny światowej.

Jednocześnie otwarto wystawę #BezPrzedawNIEnia, która skupia się na zniszczeniach w krajobrazie miast, zestawiając zdjęcia przed i po działaniach wojennych. Można ją zwiedzać do 20 września br., a eksponowana jest w miejscu symbolicznym – na ogrodzeniu, za którym ruszają prace przy odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Powstała we współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biura Programu „Niepodległa” i Pałac Saski sp. z o.o.

 

wstecz