Aktualności
Muzeum przystąpiło do programu Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program opracowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.


Więcej

I Kongres Muzealników Polskich

I Kongres Muzealników Polskich

I Kongres Muzealników Polskich, w którym weźmie udział dyrektor naszej placówki dr Violetta Rezler-Wasielewska wraz z pracownikami, to szeroko zakrojone przedsięwzięcie. Jego celem jest zmierzenie się wyzwaniami, które stawia przed muzeami współczesna rzeczywistość, a także określenie kierunków i dróg rozwoju polskiego muzealnictwa.


Więcej

Pracownicy muzeum na konferencji

Konferencja pt. "Tragedia Górnośląska 1945"

22 kwietnia dr Violetta Rezler-Wasielewska i dr Renata Kobylarz-Buła wezmą udział w konferencji pt. "Tragedia Górnośląska 1945", której organizatorem jest Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmu RP.


Więcej

Sprawozdanie z przebiegu XXIII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Nie traćmy pamięci

XXIII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej

17 kwietnia (piątek) w siedzibie Muzeum w Łambinowicach odbył się finał XXIII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Nie traćmy pamięci. Przedsięwzięcie, którego współorganizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, odbyło się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Starosty Opolskiego Henryka Lakwy i Opolskiego Kuratora Oświaty Haliny Bilik.


Więcej

UWAGA!

logo CMJW

Uprzejmie informujemy, że w dniu 17 kwietnia b.r. (piątek) muzeum w Łambinowicach będzie nieczynne dla zwiedzających, ze względu na organizację finału wojewódzkiego XXIII edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej "Nie traćmy pamięci".

Za wszelkie utrudnienia wynikające z tego faktu przepraszamy.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu

Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy pt. Murnau 1945. Zapomniane fotografie z kolekcji Oliviera i Alaina Rempferów.

Wystawa będzie prezentowana do 30 kwietnia 2015 r.

Wystawa czasowa pt. <i>Murnau 1945. Zapomniane fotografie z kolekcji Oliviera i Alaina Rempferów</i>

Więcej
Konkursy!
Uwaga!
Ciasteczka