Aktualności
XI Sesja edukacyjna Jeśli nie pamięć, to co? Edukacja w miejscach pamięci narodowej

logo CMJW

2 czerwca 2015 r. (wtorek) zapraszamy do udziału w sesji edukacyjnej pt. Jeśli nie pamięć to, co? Edukacja w miejscach pamięci, która odbędzie się w opolskiej siedzibie naszego Muzeum.


Więcej

Relacja z konferencji pt. Koniec wojny na Śląsku 1945 r.

Konferencja naukowa w CMJW

21 maja (czwartek) w opolskiej siedzibie Muzeum odbyła się konferencja naukowa pt. Koniec wojny na Śląsku 1945 r., zorganizowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu oraz Instytut Pamięci Narodowej. Delegaturę w Opolu.


Więcej

Zmarł prof. dr hab. Janusz Sawczuk

znicz

Z żalem zawiadamiamy, że zmarł prof. dr hab. Janusz Sawczuk, pracownik muzeum w latach 1966-1972, członek Rady Muzeum , Komitetu Redakcyjnego "Łambinowickiego Rocznika Muzealnego", autor wielu publikacji na temat obozów Lamsdorf, w tym fundamentalnej dla muzeum - monografii. Rodzinie składamy wyrazy współczucia.


Więcej

Konferencja naukowa pt. "Koniec wojny na Śląsku 1945 r."

Konferencja naukowa w CMJW

21 maja (czwartek) w siedzibie muzeum w Opolu odbędzie się konferencja naukowa pt. "Koniec wojny na Śląsku 1945 r.", zorganizowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu oraz Instytut Pamięci Narodowej. Delegaturę w Opolu.


Więcej

Nasza wystawa w Archiwum Państwowym we Wrocławiu

eńcy wojenni - europejska pamięć

15 maja (piątek) w Archiwum Państwowym we Wrocławiu została otwarta nasza wystawa czasowa pt. "Jeńcy wojenni - europejska pamięć. Łambinowice - muzeum i miejsce pamięci". Inicjatorem tego przedsięwzięcia było wrocławskie Stowarzyszenie Przyjaźni Polsko-Bałkańskiej Kolo. Wystawę można oglądać do końca czerwca br.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu

Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy pt. Gołąbek pokoju, przygotowanej przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie

Wystawa będzie prezentowana do 25 czerwca 2015 r.

Wystawa czasowa pt. <i>Gołąbek pokoju</i>

Więcej
Konkursy!
Uwaga!
Ciasteczka