Aktualności
70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Uprzejmie informujemy, że 1 sierpnia o godz. 10.00 przy Pomniku Powstańców Warszawskich - Jeńców Stalagu 344 Lamsdorf złożymy kwiaty i zapalimy znicze, by uczcić w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którym bliska jest pamięć o tym wydarzeniu, serdecznie zapraszamy.


Więcej

Wystawa Jeńcy wojenni - europejska pamięć. Łambinowice - muzeum i miejsce pamięci w Zamku w Mosznej

Wystawa <i>Jeńcy wojenni - europejska pamięć. Łambinowice - muzeum i miejsce pamięci</i> w Zamku w Mosznej

10 lipca (czwartek) o godz. 17.00 w Zamku w Mosznej odbędzie się otwarcie wystawy czasowej pt. Jeńcy wojenni - europejska pamięć. Łambinowice - muzeum i miejsce pamięcii, przygotowanej przez nasze muzeum.
Serdecznie zapraszamy!


Więcej

Zapraszamy do udziału w wakacyjnym cyklu "Historia z bliska. Lato w muzeum"

Historia z bliska. Lato w muzeum

"Historia z bliska. Lato w muzeum" to cykl interesujących zajęć, łączących elementy historyczne, artystyczne a także przyrodnicze, które organizujemy w okresie wakacyjnym. Do udziału w nich zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz całe rodziny zainteresowane aktywnym poznawaniem historii i współczesnego stanu Miejsca Pamięci Narodowej w Łambinowicach oraz samego Muzeum.


Więcej

Relacja ze spotkania z Robertem Suchińskim pt. Trzy wymiary

Relacja ze spotkania z Robertem Suchińskim pt. Trzy wymiary

26 czerwca 2014 r. o godz. 17.00 w opolskiej siedzibie muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Twarze Opola". Było ono poświęcone Robertowi Suchińskiemu, rzeźbiarzowi i pedagogowi, a prywatnie wielbicielowi ludzi, książek, muzyki i podróży. Spotkanie poprowadził Krzysztof Ogiolda, dziennikarz "Nowej Trybuny Opolskiej".


Więcej

Odznaczenie dla pracownika muzeum

Medal Pro Patria

26 czerwca br. w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej im. Piotra Wysockiego obchodzono święto jednostki - 15-lecie jej istnienia. W trakcie spotkania wręczone zostały odznaczenia wojskowe, resortowe i kombatanckie. Wśród uhonorowanych Medalem "Pro Patria" osób znalazł się nasz pracownik - dr Piotr Stanek, kierownik Działu Naukowego.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu
Zapraszamy do zwiedzania w siedzibie muzeum w Opolu wystawy czasowej pt. Pomeranija. Serbscy jeńcy wojenni w II Okręgu Wojskowym Wehrmachtu 1941-1945. Wystawa będzie prezentowana w terminie 25 czerwca-31 sierpnia 2014 r. Wystawa czasowa pt. <i>Zbrodnia i pamięć. Bykownia - czwarty cmentarz katyński</i>

Więcej
Uwaga!
Ciasteczka