Aktualności
Relacja z obchodów 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej

CMJW - Relacja z obchodów 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej

16 września w siedzibie muzeum w Opolu odbyła się sesja naukowa pt. Historia i pamięć. Jeńcy wojenni na Śląsku Opolskim w czasie I wojny światowej. Po niej uczestnicy obchodów spotkali się na Starym Cmentarzu Jenieckim w Łambinowicach, by uczcić pamięć ofiar I wojny światowej, w tym szczególnie żołnierzy różnych narodowości pochowanych w tym miejscu.


Więcej

Koncert Sebastiana Aleksandrowicza

logo CMJW

W sobotni wieczór w naszej opolskiej siedzibie wysłuchaliśmy koncertu Sebastiana Aleksandrowicza, oboisty Filharmonii Wrocławskiej. Artysta zaprezentował utwory Jana Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna, Ryszarda Wagnera, Antala Dorati'ego, Heinza Holligera, Benjamina Brittena, Gillesa Silvestrini'ego oraz Sławomira Czarneckiego. Goście mieli okazję wysłuchania także interesującego i dowcipnego komentarza do poszczególnych utworów oraz instrumentów, na których S. Aleksandrowicz grał: oboju, oboju miłosnego i rożka angielskiego.

Koncert odbył się w ramach 4. Festiwalu Muzycznego "W oparach dżwieków", zorganizowanego przez Towarzystwo Muzyczne.


Więcej

Informacja o spotkaniu w ramach cyklu "Twarze Opola"

logo CMJW

Szanowni Państwo,
z uwagi na okoliczności niezależne od organizatorów, spotkanie poświęcone Edmundowi Borzemskiemu, planowane na 18 września, nie odbędzie się. O temacie i terminie następnego spotkania będziemy informować. Za niedogodności przepraszamy.


Więcej

100 rocznica wybuchu I wojny światowej w Muzeum

logo CMJW

16 września (wtorek) o godz. 9.00 zapraszamy do opolskiej siedziby Muzeum na sesję naukową pt. Historia i pamięć. Jeńcy wojenni na Śląsku Opolskim w czasie I wojny światowej oraz o godz. 13.00 na uroczystość 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej, która odbędzie się na Starym Cmentarzu Jenieckim w Łambinowicach. Organizatorami przedsięwzięć jest Wojewódzki Sztab Wojskowy, Wójt Gminy Łambinowice oraz nasze Muzeum.


Więcej

Relacja z otwarcia wystawy czasowej pt. W obiektywie wroga. Niemieccy fotoreporterzy w okupowanej Warszawie 1939-1945

wystawy czasowej pt. <i>W obiektywie wroga. Niemieccy fotorepor?terzy w okupowanej Warszawie 1939-1945</i>

9 września (wtorek) w opolskiej siedzibie muzeum otwarta została nowa wystawa czasowa pt. W obiektywie wroga. Niemieccy fotoreporterzy w okupowanej Warszawie 1939-1945, którą przygotował Dom Spotkań z Historią w Warszawie.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu
Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy czasowej pt. W obiektywie wroga. Niemieccy fotoreporterzy w okupowanej Warszawie 1939-1945. Wystawa będzie prezentowana w terminie 11 września - 7 października. Wystawa czasowa pt. <i>W obiektywie wroga. Niemieccy fotoreporterzy w okupowanej Warszawie 1939-1945</i>

Więcej
Uwaga!
Ciasteczka