Aktualności
Spotkanie pt. Profesor Damian Tomczyk - badacz losów najmłodszych jeńców

Damian Tomczyk

Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców w Łambinowicach-Opolu oraz nasze muzeum zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Twarze Opola", poświęcone tym razem sylwetce profesora Damiana Tomczyka - badacza losów najmłodszych jeńców II wojny światowej. Spotkanie poprowadzi dr hab. Stanisław Senft.


Więcej

Zmarła Róża Bednorz

Róża Bednorz

Z wielki żalem informujemy, że zmarła Róża Bednorz, długoletni pracownik naszego muzeum, a w latach II wojny działaczka polskiego podziemia niepodległościowego.


Więcej

Duży Srebrny Medal dla naszej publikacji

Duży Srebrny Medal

Podczas XXI Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Duży Srebrny Medal przyznano publikacji pt. Geprüft. Ocenzurowano. Filatelistyka z lat 1939-1945 w zbiorach Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu/ Geprüft. Censored. The philately of the years 1939-1945 in the collections of the Central Museum of Prisoners-of-War in Łambinowice-Opole w opracowaniu Aleksandra Klaka i Krzysztofa Krupy, wydanej przez nasze muzeum.


Więcej

Seminarium edukacyjne w IPN we Wrocławiu

CMJW - Seminarium edukacyjne

16 października pracownicy muzeum uczestniczyli w seminarium edukacyjnym, zorganizowanym przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.


Więcej

Relacja z Międzynarodowego Forum dla nauczycieli Łambinowice-Osthofen-Hinzert

CMJW - Międzynarodowe Forum dla nauczycieli

Od 13 do 14 października w Muzeum w Opolu i Łambinowicach przebywała grupa nauczycieli z Czech, Niemiec i Polski, uczestników Międzynarodowego Forum Łambinowice-Osthofen-Hinzert. Organizatorami tego realizowanego już od siedmiu lat projektu są Kuratorium Oświaty w Opolu i Landowa Centrala Kształcenia Politycznego Nadrenii - Palatynatu.


Więcej

Nowa wystawa czasowa w Opolu
Zapraszamy do zwiedzenia w siedzibie muzeum w Opolu wystawy fotografii Wojciecha Grzędzińskiego pt. Afghanistan. Wystawa będzie prezentowana w terminie 10-24 października 2014 r. w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii. Wystawa czasowa pt. <i>W obiektywie wroga. Niemieccy fotoreporterzy w okupowanej Warszawie 1939-1945</i>

Więcej
Uwaga!
Ciasteczka