• Krystyna Sierpińska

    Krystyna Sierpińska
    Krystyna Sierpińska, z domu Myszkowska, ps. „Marzenka”, urodzona 28 stycznia 1925 r. w Wagańcu. W powstaniu warszawskim sanitariuszka w batalionie AK „Kiliński", 3. kompania „Szare Szeregi”. Po upadku powstania przez obóz przejściowy w Ożarowie ...
    o: Krystyna Sierpińska
  • Stanisław Brzosko

    Stanisław Brzosko
    Stanisław Brzosko, ps. „Socha”, urodził się 29 marca 1922 r. w Klimontowie. Uczestniczył w kampanii polskiej 1939 r. m.in. jako ochotnik w obronie Grodna przed Armią Czerwoną. Od lipca 1940 r. pozostawał w konspiracji. Po ukończeniu konspiracyjnej ...
    o: Stanisław Brzosko
  • Barbara Wiktoria Lewandowska

    Barbara Wiktoria Lewandowska
    Barbara Wiktoria Lewandowska – (ur. 1929 r.), ps. „Wirta”, uczestniczka powstania warszawskiego walcząca w Oddziale "Barry" - pluton "Dorsza". Po jego zakończeniu dostała się do niewoli niemieckiej, przebywała m.in. w Stalagu 344 Lamsdorf.
    o: Barbara Wiktoria Lewandowska
  • Jan Łompierz

    Jan Łompierz
    Jan Łompierz – (ur. 1930 r.), ps. „Matejko”, uczestnik powstania warszawskiego walczący w batalionie „Kiliński”. Po kapitulacji dostał się do niewoli niemieckiej, przebywał m.in. w Stalagu 344 Lamsdorf.
    o: Jan Łompierz
  • Włodzimierz Wiśniewski

    Włodzimierz Wiśniewski
    Włodzimierz Wiśniewski – (ur. 1927 r.), ps. „Szczerba”, uczestnik powstania warszawskiego walczący w batalionie „Chrobry I”. Po kapitulacji dostał się do niewoli niemieckiej, przebywał m.in. w Stalagu 344 Lamsdorf.
    o: Włodzimierz Wiśniewski
  • Jerzy Peltz

    Jerzy Peltz
    Jerzy Peltz – (ur. 1929 r.), ps. „Szerszeń”, uczestnik powstania warszawskiego walczący w batalionie „Chrobry I”. Po kapitulacji dostał się do niewoli niemieckiej, przebywał m.in. w Stalagu 344 Lamsdorf.
    o: Jerzy Peltz