Najnowsze wydawnictwa Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych z siedzibą w Opolu zajmuje się także działalnością wydawniczą, zawierającą opracowania materiałów historycznych, które posiada w swoich zbiorach.

Muzeum zostało laureatem 38. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla 2017" za projekt, który został opisany w najnowszej książce Anny Czerner i Elżbiety Nieroby "Na styku historii i codzienności. Społeczność lokalna wobec miejsca pamięci".

- To projekt unikatowy chyba w skali całego kraju - podkreśla dr Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektorka Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. - Książka jest elementem projektu badawczo-edukacyjnego, który został doceniony, co nas oczywiście bardzo cieszy. A jego wyjątkowość polega na tym, że należymy do grona, chyba, niewielu muzeów, które porwały się na badania swojego odbioru w najbliższym otoczeniu.

- Wśród naszych najnowszych publikacji jest także książka "Niewola i nadzieja. Korespondencja wojenna Andrzeja i Krystyny Mystkowskich" w opracowaniu Anny Matuchniak-Mystkowskiej, Jana Mystkowskiego i Piotra Stanka - dodaje dyrektorka. - Ich listy są jedynym mostem, który ich łączy i pozwala tak naprawdę żyć. Ta książka może być bardzo ciekawą inspiracją, cenną inspiracją dla wszystkich, którzy mają w domowych archiwach jakieś pamiątki.

Wydawnictwa są dostępne w opolskiej i łambinowickiej siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych.


Źródło:
http://radio.opole.pl/101,264449,najnowsze-wydawnictwa-centralnego-muzeum-jencow-

wstecz