Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Pamiętają o historii, póki nie jest za późno

Finaliści konkursu „Póki nie jest za późno" przyjechali z całej Polski do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.
więcej

Katy Carr wystąpiła w Opolu. W piątek odwiedzi Łambinowice

Katy Carr - brytyjska artystka polskiego pochodzenia - zagrała koncert w Filharmonii Opolskiej. Był to muzyczny powrót do czasów II wojny światowej, bowiem inspiruje się ona historią tego okresu z naciskiem na dzieje Polaków. Ostatnia płyta Katy, ...
więcej

Katy Carr wystąpi dziś w Opolu. Koncert pełen historii

Katy Carr wystąpi dziś (07.05) w Opolu. Koncert brytyjskiej wokalistki polskiego pochodzenia rozpocznie się o godz. 13:30 w Filharmonii Opolskiej. Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie filharmonii od godz. 11:30.
więcej

"Nie walczyli dla siebie". Losy żołnierzy gen. Andersa

W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych Łambinowice-Opole miało miejsce spotkanie z autorem książki „Nie walczyli dla siebie. Powojenna odyseja 2. Korpusu Polskiego”.
więcej

"Murnau 1945" - Unikatowe fotografie znalezione na śmietniku

Fotografie dokumentujące historię oflagu w Murnau można oglądać na wystawie w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu. Jest to zbiór około 100 zdjęć, które podzielono na trzy bloki tematyczne: życie obozowe w czasie II wojny światowej, wyzwolenie ...
więcej

70. rocznica wyzwolenia 344 Stalagu Lamsdorf. To lekcja historii

Delegacje władz, wojska, kombatantów, żołnierzy i mieszkańców Łambinowic uczciły 70. rocznicę wyzwolenia 344 Stalagu Lamsdorf. Pod pomnikiem w Szadurczycach zapłonęły znicze, złożono kwiaty i przypomniano wydarzenia z 17 marca 1945 roku.
więcej

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego