Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Sztuka i sport pomagały jeńcom przeżyć niewolę

Potwierdzają to eksponaty, które Centralne Muzeum Jeńców Wojennych otrzymuje od krewnych jeńców. Jeśli mają Państwo takie bezcenne pamiątki, które leżą w zapomnieniu na strychu lub w piwnicy, lepiej oddać je do muzeum. Tu przetrwają dla kolejnych pokoleń.
więcej

Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych już po remoncie

Zakończył się remont gmachu Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu, dzięki któremu zabytkowy budynek uzyskał nowe funkcje. Jest także dostępny dla niepełnosprawnych.
więcej

Wystawili operę w obozie jenieckim

Dowód, że w obozie II D Gross Born polscy jeńcy wystawili spektakl operowy oparty o dzieło Charlesa Gounoda „Faust”, reporter nto trzyma w ręku. Pani Violetta Rezler-Wasielewska, dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu ...
więcej

Remont Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. Jak się zmieni?

Zakończono drugi etap remontu siedziby Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu przy ul. Minorytów. Prace odbywały się wewnątrz budynku. W przyszłym roku zmieni się jego elewacja oraz teren wokół.
więcej

Umowa w Warszawie podpisana. Zmiany w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu ma dwóch organizatorów. Do samorządu województwa dołączyło ministerstwo kultury.
więcej

Tatusiu, kiedy wrócisz?

Nowa wystawa w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych opowiada o tym, jak w niewoli polscy żołnierze utrzymywali więź ze swoimi żonami i dziećmi.
więcej

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego