Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

OPOLSKIE WITA – dzień dla mieszkańców narodowości ukraińskiej

27 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego odbyła się akcja Opolskie Wita. W organizację przedsięwzięcia zaangażowanych było wiele instytucji opolskich, a patronat honorowy objął Marszałek Województwa Opolskiego.
więcej

Rumuni uczcili swoich bohaterów wojennych spoczywających w Łambinowicach

Delegacja dyplomatów i żołnierzy rumuńskich uczciła w czwartek, z okazji Rumuńskiego Narodowego Dnia Pamięci Bohaterów Wojennych, pamięć swoich rodaków - żołnierzy I wojny światowej - spoczywających na cmentarzu w Łambinowicach.
więcej

Wystawa "Na nieludzkiej ziemi"

W dniach 11 - 12 kwietnia w murach naszej szkoły gościliśmy wystawę zorganizowaną przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach pt. "Na nieludzkiej ziemi".
więcej

Badania archeologiczne ziemi bez… rozkopywania. Czy to możliwe?

Obóz jeniecki w Czersku z czasów I wojny światowej istniał 4 lata. Obecnie na jego terenie mieści się las sosnowy. Historię tego miejsca przybliżyła otwarta 11 kwietnia wystawa w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu.
więcej

Sukces Elizy Jończyk w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Nie traćmy pamięci”

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że uczennica klasy II naszego liceum, Eliza Jończyk, zajęła zaszczytne III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”, który już po raz 26. odbył się w Centralnym ...
więcej

Łambinowice-Opole 2018

Niemalże cały poprzedni tydzień byliśmy w Łambinowicach i Opolu, gdzie opowiadaliśmy o naszych ostatnich działaniach. Były to wykłady, zajęcia i warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, liceów, studentów a kończąc na seniorach z Akademii Młodych ...
więcej

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego