Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Za nami muzealne Dni Otwarte 2018

To były trzynaste Dni Otwarte Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych. W ich trakcie, do Łambinowic przyjechało blisko 500 osób, część po raz pierwszy, dla wielu innych była to już kolejna wizyta.

W ciągu czterech dni, od 27 do 30 listopada br., gościliśmy zorganizowane grupy nie tylko z województwa opolskiego, ale także dolnośląskiego. Byli to głównie uczniowie, choć z naszej oferty skorzystali również słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Łambinowicach. Najliczniej odwiedzili nas uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, Liceum Ogólnokształcącego nr VIII we Wrocławiu oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Namysłowie. Tradycyjnie, przyjechali do nas uczniowie szkół z pobliskiego Grabina, Tułowic czy Krapkowic, ale też tych dalej położonych: z Dzierżysławia, Branic czy Borka Strzelińskiego.

W tym roku, w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowaliśmy warsztaty pt. Trzy zabory i trzy armie – jenieckie opowieści o drodze do Niepodległej.  Ich scenariusz został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach – tu słowa uznania należą się zespołowi Działu Edukacji i Wystaw CMJW. Cel, jaki nam przyświecał, to rozwój wiedzy historycznej uczestników na temat sytuacji Polaków podczas I wojny światowej.

Wielu z odwiedzających w tych dniach Muzeum skorzystało także z możliwości bezpłatnego zwiedzenia wystaw stałych i Miejsca Pamięci Narodowej. Zapraszamy za rok!

wstecz

CMJW jest instytucją kultury Samorządu Województwa Opolskiego,
współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego