Centralne Muzeum Jeńców Wojennych
w Łambinowicach-Opolu

Wyniki XXV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”

7 kwietnia (piątek) w siedzibie Muzeum w Łambinowicach odbył się finał XXV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”. Do konkursu zostało zgłoszonych 63 uczniów z województwa opolskiego, w tym: 20 ze szkół podstawowych, 23 z gimnazjalnych i 20 z ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie, którego współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu oraz Starostwo Powiatowe w Nysie, zostało objęte honorowym patronatem: Wojewody Opolskiego – Adriana Czubaka, Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły, Starosty Opolskiego – Henryka Lakwy, a także Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały: „Nowa Trybuna Opolska”, TVP Opole, Radio Opole oraz Radio DOXA.

Recytatorów oceniało Jury, w którego gronie znaleźli się związani ze Śląskiem Opolskim literaci, aktorzy i filolodzy: Edmund Borzemski, Irmina Gierczak-Czuczwara, Barbara Grzegorczyk, Andrzej Jakubczyk, Waldemar Kotas, Elżbieta Lisak-Duda, Teresa Nietyksza, Iwona Ratajczak oraz Beata Wnęk-Malec. Podkreślając wysoki poziom tegorocznej edycji konkursu, Jury przyznało poszczególne nagrody następującym osobom:

  • w kategorii szkół podstawowych

I stopnia Matyldzie Gaweł reprezentującej Szkołę Podstawowej TAK w Opolu, przygotowanej przez Anitę Dorczyńską-Czopowik
II stopnia Idze Dziadkiewicz reprezentującej Szkołę Podstawową TAK w Opolu, przygotowanej przez Barbarę Romaniuk
III stopnia Alicji Wiącek reprezentującej Publiczną Szkołę Podstawową nr 8 w Brzegu, przygotowanej przez Anetę Strzechę-Ochocińską
wyróżnienie Oliwii Drewniak reprezentującej Publiczną Szkołę Podstawową w Łambinowicach, przygotowanej przez Ilonę Karpińską

  • w kategorii szkół gimnazjalnych

I stopnia Zdzisławowi Rypniewskiemu reprezentującego Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Głogówku, przygotowanego przez Annę Wyszyńską
II stopnia Ludwice Gołaszewskiej-Siwiak reprezentującej Publiczne Katolickie Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu, przygotowanej przez Anetę Mościcką
III stopnia Bartoszowi Lukasowi reprezentującemu Publiczne Gimnazjum nr 4 w Brzegu, przygotowanego przez Weronikę Tworowską
Wyróżnienie Julii Stachurze reprezentującej  Publiczne Gimnazjum nr 7 w Opolu, przygotowanej przez Małgorzatę Górkę

  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I stopnia Damianowi Baronowi reprezentującemu Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu, przygotowanemu przez Annę Szczęsną-Domagałę
II stopnia Paulinie Janik reprezentującej Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, przygotowanej przez Małgorzatę Mazur
III stopnia Wiktorii Wojtas reprezentującej Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu, przygotowanej przez Annę Kasprzak
wyróżnienie Agnieszce Karbownik reprezentującej Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Niemodlinie, przygotowanej przez Dorotę Kożuch.

Gratulujemy!

Konkurs wsparli:

Norbert Jan Krajczy – Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego
Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty
Czesław Biłobran - Starosta Powiatu Nyskiego
Henryk Lakwa – Starosta Powiatu Opolskiego
Dorota Koncewicz – Burmistrz Niemodlina
Janusz Wójcik – Burmistrz Korfantowa
Tomasz Karpiński – Wójt Gminy Łambinowice
Andrzej Wesołowski – Wójt Gminy Tułowice
Eugeniusz Brudkiewicz – Prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Polska-Wschód
Urszula Gawor – Prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska”
Danuta Kisielewicz – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół CMJW w Łambinowicach-Opolu
Zbigniew Bednarski – Prezes Przedsiębiorstwa Agro As
Ryszard Bojkowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Tułowice
Renata Gumała – Prezes Banku Spółdzielczego „Banku Rolników” w Opolu
Wacław Penk – Prezes Zarządu Łambinowickiej Fabryki Maszyn CELPA S. A.
Claus-Henning von Rhade – Prezes Zarządu Agrohop Sp. z o.o.
Jan Sadowski – Prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „INWESDIM” Sp. z o.o.
Elżbieta Szczepańska – Dyrektor Atomsystem S.C.

Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również pani Jolancie Mierzyńskiej Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Łambinowicach za udostępnienie sali na uroczystość ogłoszenia wyników konkursu.

Patronat honorowy:      
Wojewoda Opolski Marszałek Województwa Opolskiego Opolski Kurator
Oświaty
Starosta Opolski

 

 

Patronat medialny:      
Nowa Trybuna Opolska TVP Opole Radio Opole Radio Doxa

 

wstecz
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu
jest finansowane z budżetu województwa opolskiego
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego