„Wiadomości Historyczne” o jeniectwie

Redakcja periodyku „Wiadomości Historyczne z Wiedzą o Społeczeństwie” jego najnowsze, październikowe wydanie w znacznej części poświęciła problematyce jenieckiej i naszemu Muzeum oraz Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach.

Teksty: Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, czyli muzeum w miejscu pamięci dr Violetty Rezler-Wasielewskiej, Cierpienie nie dość wielkie? Tematyka jeniecka w edukacji muzealnej dr Anny Czerner oraz U progu niewoli. Jeńcy polscy w obozach Lamsdorf dra Piotra Stanka z pewnością zainteresują nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie, a także wszystkich innych czytelników „Wiadomości”. Ich lektura dostarczy wiedzy historycznej, socjologicznej i edukacyjnej, przydatnej zarówno w pracy pedagogów, pracujących na wszystkich poziomach nauczania i we wszystkich typach szkół, jak i wszystkich zwyczajnie ciekawych.

Czasopismo, którego pierwszy numer ukazał się w 1948 r., wydawane jest we współpracy i pod patronatem Polskiego Towarzystwa Historycznego. Obecnie, średni nakład wersji papierowej to 2 tys. egzemplarzy.

Zachęcamy do lektury!

wstecz